A webinárium jelentkezési és fizetési határideje március 15. 16.00 óra.
Tudnivalók az engedélyezésről és a pályázásról. Horváth Miklós felnőttképzési szakértő összefoglalja a felnőttképzők engedélyezési eljárásáról a tudnivalókat és végigveszi a pályázati lehetőségeket is az előadás során.
Mikor kell felnőttképzési engedélyt szerezni?
Ma a cégek majdnem mindegyike felnőttképzőként is kénytelen működni, mivel a 2013. évi LXXVII. törvény előírja a belső képzésekre is a törvény hatálya alatti működést. Sokan nem tudják azonban, hogy amennyiben bármilyen EU-s vagy magyar forrás terhére akarnak képzést megvalósítani, akkor nem elegendő a bejelentés alapján szervezni a képzéseket, hanem külső képzések esetén, engedélyt is kell szerezni. Ez azt jelenti, hogy kritikusan fontos érteni, hogy mely cégnek, mely képzőnek kell felnőttképzési engedély is a bejelentés mellé.
Mikor érdemes felnőttképzési engedélyt szerezni?
Amennyiben pályázni akar egy cég, akkor két lehetősége van: vagy belső képzésnek minősíti a pályázati forrásból megvalósítandó képzést vagy külső képzővel köt szerződést a pályázati forrás megvalósítására. Ha az első megoldást választja, akkor az fktv hatálya alatt kell megszerveznie, felnőttképzési szerződést kell kötnie, adatot szolgáltatni és kezelni, és eleget tenni a tájékoztatási kötelezettségnek. Ha a második opciót választja, akkor a külső képzőnek az engedélye alapján fog folyni a képzés, és az adatszolgáltatásra a külső képző lesz kötelezett. Ezekhez még hozzáadódik a pályázati kiírásból fakadó esetleges többlet dokumentáció. Mielőtt pályázunk, ezeket alaposan át kell gondolni. Mindegyiknek megvannak a saját előnyei és hátrányai egyaránt. Ezeket fogja Horváth Miklós eismertetni a konferencián.
Mi az engedélyezési eljárás menete?
FAR felületen megindított eljárás hasonló a bejelentéshez, de sokkal szigorúbb nyilatkozatokat kell tenni, és gyakorlatilag egy jól működő képző intézmény alapjait kell letenni. Ez egy bonyolult eljárás, amelynek a leglényegesebb pontjait megmutatja az előadó a konferencián.
Engedélyezés és képzési pályázatok
Jelenleg tervezés alatt van néhány pályázati forrás, amelyeknek van oktatás és illetve tanácsadás lába is. Horváth Miklós be fogja mutatni a megvalósítható és megvalósítandó tevékenységeket, mire lehet forrást elnyerni, és hogy érdemes összeállítani a pályázatot.
Néhány lehetőség képzéstámogatás elnyerésére
Tartson velünk az online webináriumon és az utána következő konzultáción, amelyen a résztvevők kérdéseket tehetnek fel az előadónak, ezzel segítve a felkészülést a változásokra. A webinárium 90 perces. Itt találja webex eseményhez való csatlakozás útmutatóját.
Miklós felnőttképzési szakértő, a Felnőttképzési Szakértői
Bizottság tagja, hatósági szakértő. Több mint 10 éves tapasztalata van a
felnőttképzés területén. Részt vett a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara – NGM,
Szakmai és vizsgakövetelmény kidolgozásában, valamint tagja volt a szakmai
stábnak az NSZFH: szakértői továbbképzés szakmai anyagának kidolgozásában is. Rendszeresen
oktat, előadásokat tart.
Kérjük adja meg e-mail címét és nevét a konferenciára jelentkezőknek!