Egy hónap Trump világában – HVG Címlapsztori
A következő HVG-Címlapsztori középpontjában a világpolitika egyik legmegosztóbb figurája, Donald Trump áll. Az esemény a Trump-korszak nemzetközi és hazai hatásait, valamint ennek kulturális, gazdasági és társadalmi vetületeit elemzi. A beszélgetés során Gergely Márton, a HVG főszerkesztője és Hamvay Péter, a HVG újságírója kérdezik meghívott vendégeiket, két jól elkülönülő szakaszban.
Az első részben Simó György, Yaro Patrice és Czizmazia Gábor elemzik, hogy Trump milyen változásokat hozott vagy hagyott hátra Amerikában, Magyarországon, Ukrajnában és a világban. A világpolitikai diskurzusban szó esik a geopolitikai erőviszonyok átalakulásáról, a populizmus térnyeréséről, valamint az amerikai belpolitika globális hatásairól.
A második szakaszban Wahorn András képzőművésszel beszélgetnek a Trump-éra kulturális következményeiről. Téma lesz a kultúrharc jelensége, a kulturális és tech-elit közötti erőviszonyok átrendeződése, valamint az ideológiai konfliktusok szerepe a kortárs világban. Külön érdekességként szóba kerülhet a híres „Rákospalotai Trump-torony” is, amely sajátos magyar reflexióként illusztrálja a Trump-jelenség hatását.
Az esemény betekintést nyújt a jelenlegi világpolitikai és kulturális folyamatokba, miközben a HVG szerkesztői és meghívott szakértői közösen keresik a válaszokat a jövő kérdéseire.
Vendégek: Simó György, Yaro Patrice, Czizmazia Gábor, Wahorn András, további meghívottak egyeztetés alatt.
Légy részese ennek az izgalmas eszmecserének, ahol szakértői elemzések és szabad gondolatok ütköznek a világ aktuális eseményeiről!
HVG-Címlapsztori havonta az Eötvös10 Művelődési Házban
Beszélgetések a HVG szerkesztőivel és vendégeikkel világról, gazdaságról, közéletről, közérzetről, jövőről és kultúráról, kéthetente az Eötvös10 Művelődési Házban.
Pártoló tagoknak meghívót küldünk, kérjük, ott jelentkezzenek!
18:00 | 18:30 |
REGISZTRÁCIÓ
|
18:30 | 18:35 |
MEGNYITÓ
Gergely Márton |
18:35 | 18:45 |
Beszéljünk a címlapokról!
Gergely Márton, Hamvay Péter |
18:45 | 19:25 |
Beszélgetés a meghívott előadókkal
Czizmazia Gábor, Simó György, Yaro Patrice, Gergely Márton |
19:25 | 20:05 |
Beszélgetés a meghívott előadókkal
Wahorn András, Gergely Márton |
Csizmazia Gábor a Közszolgálati Egyetem adjunktusa és tudományos munkatársa, kutatási területei az Egyesült Államok külpolitikai döntéshozatala, a transzatlanti kapcsolatok biztonságpolitikai vonatkozásai és a nemzetközi kapcsolatok elméletei. PhD fokozatát summa cum laude minősítéssel szerezte meg 2021-ben, disszertációja az Obama- és Trump-kormányzat közép-európai kül- és biztonságpolitikáját vizsgálta. Ösztöndíjasként kutatott a George Washington Egyetemen (2018), valamint a George C. Marshall Center biztonságpolitikai programjain vett részt (2014, 2016). Alumni Scholar címét 2018-ban kapta meg, kutatása az Egyesült Államok jelenlétére fókuszál Európa keleti szárnyán. Nemzetközi tanulmányok szakon kitüntetéssel diplomázott a Nyugat-magyarországi Egyetemen (2010), Erasmus-ösztöndíjjal Írországban tanult (2009), szakmai gyakorlatát pedig az Euractiv.hu-n töltötte. 2011 óta a közszférában dolgozik. Számos hazai és nemzetközi konferencián tartott előadást, különösen a visegrádi országok és az Egyesült Államok biztonságpolitikájával kapcsolatban. Részt vett a magyar kormánytisztviselők képzési programjában (2016).
Gergely Márton a HVG felelős szerkesztője, 2017-ben igazolt a kiadóhoz, hogy a hvg.hu stábját erősítse. Történelmet és médiatudományokat tanult az ELTE-n és Hamburgban. Rendszeres szerzője volt a Magyar Narancsnak és a berlini „die tageszeitung” napilapnak. A Népszabadság bezárásakor a lap főszerkesztő-helyettese. Kétszeres Minőségi Újságírás-díjas szerző, 2022. óta a bécsi székhelyű Nemzetközi Sajtóintézet felügyelőbizottsági tagja.
Hamvay Péter, a HVG újságírója, a Portré rovat szerkesztője. A szegedi József Attila Tudományegyetemen végzett történelem szakon, középiskolai tanár volt, majd újságíró a Népszavánál, később a Magyar Narancsnál. Írásai rendszeresen jelentek meg a Élet és Irodalomban, a Színház folyóiratban, és a Múzeum Café magazinban.
szociológus, üzletember, kockázati tőkebefektető
Alapítója volt a Tilos Rádiónak és az Origónak. Közel 20 éve, a T-Online Zrt. jogelődjének tartalomszolgáltatási vezetőjeként állt menedzsernek, ezt követően részt vett a Matáv/Telekom internet és tartalomszolgáltatási üzletágának felépítésében, 2006 után pedig már nem csak a T-Online Magyarország Zrt., de a T-Com vezérigazgatója is lett. 2009 óta befektető, a Day One Capital alapító partnereként egész Közép-és Kelet-Európában keresi az ígéretes technológiai startupokat. Emellett a hazai 3D nyomtatás „apostola", a Fredee Printing tulajdonosa. Szervezeti tapasztalatai az egyszemélyes befektetésektől a kisvállalkozásokon át a tízezer fős nemzetközi nagyválallatokra terjednek ki. Elkötelezett híve a vállalkozói kultúra és mentalitás magyarországi elterjesztésének.
Festő, grafikus, zenész. Autodidakta művész. A szentendrei Vajda Lajos Stúdió alapító tagja. Részt vett a Stúdió rendezvényein. A Bizottság együttes vezetője volt 1983-84-ben. A Rex Wahorn Stúdiót 1988-ban alapította. A 80-as években festőként, grafikusként került reflektorfénybe. 1991-től Kanadában, majd az Egyesült Államokban tevékenykedett. Sokoldalú művész, szinte minden műfajban dolgozik. Zenei, filmes, képzőművészeti munkái szorosan kiegészítik egymást. 1969 óta szerepel kiállításokon. Számos hazai és külföldi kiállítóhelyen mutatkozott be. Munkája elismeréseképpen Munkácsy-díjban részesült 1993-ban. Művei megtalálhatók a Magyar Nemzeti Galériában, a Fővárosi Képtárban, a Petőfi Irodalmi Múzeumban, több hazai és külföldi köz- és magánygyűjteményben.
Nemzetközi kapcsolatok szakértő, közgazdász, Amerika-szakértő. Tanulmányait Magyarországon kezdte meg, majd a Texasi Egyetem George Bush Kormányzati Karán szerzett diplomát.
A szeminárium/konferencia részvételi díja: 2900 Ft+áfa/fő • A részvételi díj tartalmazza az eseményhez kapcsolódó egyéb kiadvány árát. • Kedvezmények: HVG-klubkártya tulajdonosok: -25% Diákkedvezmény (kizárólag magánszemélyként vehető igénybe, és csak az igazolvány tulajdonosa jogosult a kedvezményre): -25% HVG Pártoló Tagság: -25% Csoportos részvétel: 5 fő jelentkezése esetén, -20% kedvezményt adunk. (Csoportos jelentkezés esetén egy, összevont számlát állítunk ki.) • Minden további résztvevő esetén -20% kedvezményt adunk. (Csoportos jelentkezés esetén egy, összevont számlát állítunk ki.) • A fent jelölt kedvezmények nem összevonhatók. • Több kedvezmény esetén, a jelentkezők számára a legkedvezőbbet érvényesítjük. • Regisztrációval és számlázással kapcsolatos kérdésekben, kérjük írjon a konferencia@hvg.hu címre. • Cégre szabott, kihelyezett képzések szervezését is vállaljuk - bővebb információ kérése: konferencia@hvg.hu! • Lemondás: Az eseményre való jelentkezés lemondása az esemény időpontja előtt legfeljebb 3 (három munkanappal, kizárólag írásban, a konferencia@hvg.hu e-mail címre eljuttatott levélben mondható le jogkövetkezmény nélkül. 3 (három) munkanapon belüli lemondás esetén a megrendelő a részvételi díj 50%-át köteles a szolgáltatónak megfizetni. • A programváltoztatás jogát fenntartjuk.
Kérjük adja meg e-mail címét és nevét a konferenciára jelentkezőknek!