A lejáratás szentesíti az eszközt?


Teljes ár: 2 900 Ft + áfa (bruttó: 3 683 Ft) | További kedvezmények

2024. 12. 04. 18:00
Eötvös10 Művelődési Ház

Amennyiben ön Pártoló tag, kérjük a tagsag@hvg.hu címen jelentkezzen.

A 21. század kommunikációs forradalma új dimenziót nyitott a karaktergyilkosságok világában. A közösségi média platformok, a digitális manipulációs eszközök, valamint a mesterséges intelligencia térnyerése lehetővé tette, hogy egy-egy ember életét, hírnevét vagy hitelességét pillanatok alatt porig rombolják – gyakran minden valós alap nélkül. Ezek a támadások nem csupán az áldozatokat érintik, hanem a társadalom egészét is mérgezik, hiszen a valóság és a hazugság közötti határvonal egyre inkább elmosódik.  

De vajon mik ezek az eszközök, amelyekkel embereket lejáratnak? Kik állnak ezek mögött a folyamatok mögött, és milyen célokat szolgálnak ezek a kampányok? Lehet-e védekezni ellenük, vagy az igazság helyreállítása csak illúzió?  

A jelenlegi társadalmi és politikai légkör szinte tökéletes terepet kínál a karaktergyilkosságok virágzásának. A közéletben nap mint nap találkozunk példákkal: politikusok, aktivisták, újságírók és közszereplők válnak egy-egy lejárató kampány célpontjává. Ezek a támadások nem csupán az egyén hitelességét ássák alá, hanem mélyítik a társadalmi megosztottságot is. A politikai kommunikációban az igazság már gyakran másodlagossá válik az érzelmi manipulációhoz és a hatalom megtartásához képest.  

Az online tér különösen veszélyes tereppé vált, ahol az álhírek, a deepfake videók, és a mesterségesen generált tartalmak gyorsabban terjednek, mint valaha. Egyetlen jól irányzott hamis információ képes lavinát elindítani, miközben az áldozatoknak szinte lehetetlen visszanyerniük a hitelességüket. A társadalmi média algoritmusai pedig gyakran inkább felerősítik ezeket a narratívákat, semmint megakadályoznák őket.  

A következő Címlapsztori esemény célja, hogy rávilágítson ezekre a folyamatokra, és segítsen megérteni, milyen módon zajlik a modern karaktergyilkosság. Szakértők és közéleti szereplők osztják meg tapasztalataikat, és keresik a választ arra, hogy van-e kiút ebből a helyzetből, vagy az igazság napjainkban már csupán egy elérhetetlen ideál.  

Jöjjön el, ha érdekeli:

- Hogyan manipulálják a közvéleményt az online és offline terekben?  

- Milyen eszközök és technológiák állnak a modern karaktergyilkosságok mögött?  

- Milyen hatással vannak ezek a társadalmi folyamatok a demokráciára és az egyéni szabadságjogokra?  

- Van-e remény az igazság visszaszerzésére, és mit tehetünk ellene?  


Egy gondolatébresztő este, ahol szakmai tudás és személyes tapasztalatok találkoznak, hogy segítsenek megérteni napjaink egyik legégetőbb problémáját.


Program Program nyomtatása

17:30 18:00 REGISZTRÁCIÓ

18:00 18:05 MEGNYITÓ

18:05 18:15 Beszéljünk a címlapokról!

18:15 19:30 Beszélgetés a meghívott előadókkal

Előadók

Bőhm Kornél


Kommunikációs szakértő, kríziskommunikációs tanácsadó

Rendszeresen publikál hazai és nemzetközi szakmai folyóiratokban, magazinokban. Gyakran ad elő konferenciákon, szakmai workshopokon, üzleti eseményeken, és több hazai egyetemen tart szemináriumokat. Népszerű kríziskommunikációs szakblogot vezet.

A HVG Könyveknél megjelent könyvei:

Sem megerősíteni, sem cáfolni… – Lépjünk túl a közhelyeken hatékony kríziskommunikációval! (2018.)

Karaktergyilkosság – Lejáratás a gúnynévtől az álhírig (2021.)


Juhász Péter


politikus 

Az Egymillióan a magyar sajtószabadságért (Milla) nevű Facebook-csoport megalapítója, 2014–17 között V. kerületi önkormányzati képviselő, 2017–18 között az Együtt – a Korszakváltók Pártja elnöke volt.



Nagy Ervin


színész, aktivista

Jászai Mari-díjas magyar színész, szinkronszínész, televíziós személyiség és producer.


Pohly Ferenc


Product owner, Leopoly


A Magyar Narancs egykori újságírója az elmúlt húsz évben az online üzlet minden területén dolgozott: éveken át foglalkozott digitális stratégiával, webfejlesztéssel, tartalomgyártással, digitális marketingkommunikációval és startupokkal egyaránt. Vele indult az ős-Origo, a 197.hu, a VS.hu, az első hazai internet reklámok. Az utóbbi években digitális üzletek tanácsadója, MI startup vezető, podcaster (Meti Heteor, csúnyarosszmajom, Láncreakció), ma pedig VR és 3D fejlesztések irányítója.


Helyszín

Eötvös10 Művelődési Ház
1067 Budapest, Eötvös utca 10.

Jelentkezés

A szeminárium/konferencia részvételi díja: 2900 Ft+áfa/fő • A részvételi díj tartalmazza az eseményhez kapcsolódó  egyéb kiadvány árát. • Kedvezmények: HVG-klubkártya tulajdonosok: -25% Diákkedvezmény (kizárólag magánszemélyként vehető igénybe, és csak az igazolvány tulajdonosa jogosult a kedvezményre): -25% HVG Pártoló Tagság: -25% Csoportos részvétel: 5 fő jelentkezése esetén, -20% kedvezményt adunk. (Csoportos jelentkezés esetén egy, összevont számlát állítunk ki.) • Minden további résztvevő esetén -20% kedvezményt adunk. (Csoportos jelentkezés esetén egy, összevont számlát állítunk ki.) • A fent jelölt kedvezmények nem összevonhatók. • Több kedvezmény esetén, a jelentkezők számára a legkedvezőbbet érvényesítjük. • Regisztrációval és számlázással kapcsolatos kérdésekben, kérjük írjon a konferencia@hvg.hu címre. • Cégre szabott, kihelyezett képzések szervezését is vállaljuk - bővebb információ kérése: konferencia@hvg.hu! • Lemondás: Az eseményre való jelentkezés lemondása az esemény időpontja előtt legfeljebb 3 (három munkanappal, kizárólag írásban, a konferencia@hvg.hu e-mail címre eljuttatott levélben mondható le jogkövetkezmény nélkül. 3 (három) munkanapon belüli lemondás esetén a megrendelő a részvételi díj 50%-át köteles a szolgáltatónak megfizetni. • A programváltoztatás jogát fenntartjuk.

Résztvevők

Kérjük adja meg e-mail címét és nevét a konferenciára jelentkezőknek!



Szeretnél értesülni hasonló témájú rendezvényeinkről, early bird akciókról, kedvezményekről?

Igen, feliratkozom
Nem, talán majd máskor