Tanuljunk a startupoktól, csináljuk meg nagyban!
A starup módszer segítséget ad a menedzsereknek és vállalatvezetőknek a 21. század kihívásai közepette. Fel kell készülni az új jövőre, bármennyire bizonytalan is.
Milyen alapelvekre épül a startup módszer?
A startup módszer kombinálja az általános menedzsment szigorát a startupok nagyon iteratív, sokszori ismétlésre épülő természetével. Bármely szervezetben alkalmazható, mérettől, kortól és küldetéstől függetlenül folyamatos innovációra ösztönöz.
A Startup mentalitás gyakorlati jellemzőinek letisztult logikus fogalmi rendszerbe foglalása többet ér a régi, szakmai képzések során alkalmazott módszereknél. Sokkal több embernek ad lehetőséget, hogy a valóságban is kipróbálja.
Egy új szervezeti forma hatékonyabb, felszabadítja a tehetségekben rejlő energiákat, és arra törekszik, hogy a versenyelőny valódi forrását –az emberi kreativitást – kiaknázza.
A tapasztalatszerzésre irányuló kérdezéssel a vezetők több és jobb lehetőséget teremtenek a kísérletezésre. A startup csapatokat vezetők számára ez nyilvánvaló előnyökkel jár. Ez a gondolkodásmódbeli változás azonban a legkülönfélébb nem startup körülmények közé is átvihető. Csupán azzal, hogy más kérdéseket teszünk fel, olyan üzleti eredményeket lehet elérni, amelyeket a hagyományos megközelítéssel elszalasztanánk.
Első előadásunk során bemutatjuk, hogy a lean startup módszertan alkalmazásával hogyan fejleszthetünk digitális termékeket, szolgáltatásokat valós ügyféligényekre alapozva, agilisan és fenntarthatóan.
Csoportos, szimulációs gyakorlatunk során a résztvevők kipróbálhatják magukat egy, a startup módszert alkalmazó innovációs projekt csapat tagjaként. Megtanulják, hogyan lehet egy óra alatt egy jó ötletből, vagy üzleti igényből, működő prototípust készíteni és gyakorolják a termékfejlesztési stratégiákat támogató validációs technikákat.
Az új munkamódszer ígérete: új növekedési források és egy olyan rendszer, amely biztosítja, hogy ezekre folyamatosan rábukkanjunk – ezt pedig a befektetők, az alkalmazottak és a külvilág el is fogadja hiteles magyarázatként.
Startup módszer eredményei:
A SZEMINÁRIUM MÓDSZEREI:
13:00 | 13.30 |
ÉRKEZÉS, REGISZTRÁCIÓ
|
13:30 | 13:40 |
Köszöntő
Kovach Anton - Alapító-CEO, ShiwaForce.com Zrt. |
13:40 | 14:40 |
Lean Startup módszertani alapok és sikertörténetek
Mádi Gábor, Head of Agile Tools & Infrastructure, ShiwaForce.com Zrt. |
14:40 | 15:10 |
Szünet
|
15:10 | 16:30 |
Startup módszer szimuláció nagyvállalati környezetben
Földházi Csaba, Director of Agile at Scale, ShiwaForce.com Zrt. |
16:30 | 17:00 |
A startup módszer:modern vállalkozói mentalitás nagyvállalati környezetben
Kovach Anton |
●
Lean módszertani bevezetés
●
Lean Startup módszertan
●
MVP - minimálisan működőképes termék
●
Alkotás-mérés-tapasztalás
termékvalidációs ciklusok
●
A startup mentalitás érvényesítése
nagyvállalatoknál
●
A vállalkozói menedzsment
●
Agilis módszertan rövid
áttekintése
●
Scrum módszertan rövid bevezetése
● Folyamatos változás, folyamatos innováció
Lean
Startup módszertani alapok és sikertörténetek
Mádi Gábor, Head of Agile Tools & Infrastructure , ShiwaForce.com Zrt.
A startup módszer és szimulációs gyakorlat
Kovach Anton, Alapító-CEO, ShiwaForce.com Zrt.
Földházi Csaba, Director of Agile at Scale, ShiwaForce.com Zrt.
Partnerigazgató, Oktatási üzletágvezető, ShiwaForce
Csaba az agilis módszertani bevezetőktől a rendszeres tréningekig, néhány fős teamektől a nagyvállalati közép-és felsővezetőkön át nemzetközi egyetemista csoportokig sokféle összetételű és mélységű oktatást szervez és vezet évek óta. Nemzetközi Scrum Master és SAFe SPC minősítéssel rendelkezik.
vezérigazgató, ShiwaForce.com Zrt.
A ShiwaForce Atlassian partnerként segíti hozzá a magyar vállalatokat a lean startup és az agilis módszertanok gyakorlati alkalmazásához. Anton a több mint két évtizedes nagyvállalati ügyfél tapasztalattal rendelkező, több mint 110 fős, startup szellemiségű vállalat alapító-vezérigazgatója, a hazai agilis és lean startup közösség elismert és aktív tagja. Vezetésével a vállalat innovatív digitális megoldásai a hazai banki, biztosítási és telekommunikációs szektor nagyvállalatai, többek között az OTP Csoport, a Magyar Telekom, az MKB és az Erste Bank mellett a kiválóságra törekvő középvállalatok üzleti igényeit szolgálja ki nap mint nap. Anton felső vezetői tréningek és több iparág szakmai konferenciájának visszatérő, kiváló hallgatói értékelésekkel rendelkező előadója. Szakmai lektorálásával jelentek meg magyarul Eric Ries világsikert aratott kötetei, a Lean Startup és a Startup módszer és közreműködött Jim Lancaster: A menedzsment munkája című könyvének magyar nyelvű megjelentetésében.
informatikai igazgató, ShiwaForce.com Zrt.
Elkötelezett híve mindennek, ami olyan, mint a LEGO, így könnyen megszerette az egymáshoz illeszkedő elemekből felépíthető technológiákat. Több mint tíz éve vesz részt banki és telekommunikációs ügyfelek számára készülő digitális megoldások és termékek fejlesztésében. Kiemelt feladata a vállalati kiválóság garanciáinak biztosítása a ShiwaForce.com Zrt-ben. Product Ownerként és agilis coachként megtanulta, hogy a legfrissebb technológiákat alkalmazó agilis vállalat értékteremtő folyamataiban kulcsfontosságú a munkatársak folyamatos fejlődése és a tudásmegosztás. Munkája során használja és oktatja is az agilis módszertanokat, az agilis projektmenedzsmentet és termékfejlesztést segítő eszköz portfóliót, az Atlassian termékcsalád használatát, illetve az Amazon Web Services kínálta digitális megoldásokat. Találkozhatsz vele egyetemi oktatóként és az Udemy-n is.
A szeminárium/konferencia részvételi díja: 24 900 Ft+áfa/fő • A részvételi díj tartalmazza az eseményhez kapcsolódó könyv vagy egyéb kiadvány árát, valamint a vendéglátás díját is, mely közvetített szolgáltatás. • Kedvezmények: HVG-klubkártya tulajdonosok: -25% Diákkedvezmény (kizárólag magánszemélyként vehető igénybe, és csak az igazolvány tulajdonosa jogosult a kedvezményre): -25% HVG Pártoló Tagság: -25% Csoportos részvétel: 5 fő jelentkezése esetén, 1 főnek ingyenes belépést biztosítunk. Minden további résztvevő esetén -20% kedvezményt adunk. (Csoportos jelentkezés esetén egy, összevont számlát állítunk ki.) • A fent jelölt kedvezmények nem összevonhatók. • Több kedvezmény esetén, a jelentkezők számára a legkedvezőbbet érvényesítjük. • Regisztrációval és számlázással kapcsolatos kérdésekben, kérjük írjon a konferencia@hvg.hu címre. • Cégre szabott, kihelyezett képzések szervezését is vállaljuk - bővebb információ kérése: konferencia@hvg.hu! • Lemondás: Az eseményre való jelentkezés lemondása az esemény időpontja előtt legfeljebb 3 (három munkanappal, kizárólag írásban, a konferencia@hvg.hu e-mail címre eljuttatott levélben mondható le jogkövetkezmény nélkül. 3 (három) munkanapon belüli lemondás esetén a megrendelő a részvételi díj 50%-át köteles a szolgáltatónak megfizetni. • A programváltoztatás jogát fenntartjuk.